יום ראשון, 19 בדצמבר 2010

האי ריילי ביץ' – Railay Beachריילי ביץ' – Railay Beach
ריילי ביץ' הוא חוף ים יפהפה בדרום תאילנד, אשר ממוקם בין קראבי (Krabi) ואו נאנג (Ao Nang). בשל צוקים גבוהים אשר חוסמים את דרך היבשה, הגישה אל החוף תהיה אך ורק דרך הים. ישנן מעבורות מקראבי (Krabi) או מקו פיפי (Ko Phi Phi) הסמוכות המגיעות אל החוף. חוף ריילי הוא יעד מאד פופולארי בקרב המטיילים מכל העולם וכמובן גם מישראל, אמנם החוף מעט צפוף ומרגיש לעיתים תיירותי ויש שיגידו יתר על המידה, אך אי אפשר להתעלם מהחוף היפהפה, צבע הטורקיז של המים המראה המרשים של הצוקים הנישאים מעלה מסביב והשלווה הנמצאת בכל פינה של החוף. החלוקה העיקרית של החוף מתחלקת לשניים. האזור המערבי, שם נמצא חוף ים יפה בו ניתן לרחוץ, מלונות ומקומות אירוח שונים בהם ניתן להתמקם למשך השהות בחוף, תמצאו בצד זה גם כן. כמו כן, קיים גם האזור המזרחי אשר פחות נגיש למטיילים לשם רחצה, משום שהוא מהווה אזור שיוט ומעגן של סירות. יחד עם זאת, מהצד המזרחי תוכלו לטייל ברגל ולהגיע לנקודת תצפית הממוקמת על ההר ומשם להמשיך אל לגונה הנמצאת על ההר גם כן. חוף נוסף אליו ניתן להגיע יהיה חוף או פראננג, הממוקם בצד המזרחי, מעט רחוק יותר. יש צורך בהקפה של אזור ההר בדרך אליו.
מטיילים רבים סולדים מעט מן ההמון הנמצא בחופים ומחפשים מעט את השקט והבדידות באזור ריילי ביץ', אזור נהדר לעשות זאת, יהיה בחוף טון סאי (Ton Sai), אשר נמצא בקרבה אל הצד המערבי של ריילי ביץ'. ניתן להגיע אל חוף זה רק בשעות מסוימות, בשעות השפל, אז מתגלה יבשה דרכה ניתן לעבור אל החוף. אז מה בעצם אפשר לעשות כאן..? בתור התחלה יש את הבילוי האולטימטיבי היאה לחופי ים שמשיים. רביצה על החוף ולהשתזף בשמש (לא לשכוח קרם הגנה) זה דבר לגיטימי ואף כדאי. בנוסף לזה ניתן לצאת בחוף זה לצלילות מרהיבות במעמקי הים, יש לא מעט מראות בהן אפשר להביט מתחת למים. בנוסף לזה, מכאן גם ניתן לצאת לשנרקל, כך שאם לא עשיתם קורס צלילה בעבר, תוכלו ליהנות מחוויה מעניינת באזור הרדוד יותר וגם אם אתם צוללנים מנוסים, יש לא מעט מה לראות.
כבר אמרנו כי קיימים על באזור ריילי ביץ' צוקים מרשימים בגודלם. מעבר לשהות בחוף היפהפה מטיילים רבים מגיעים אל האזור על מנת לטפס על הצוקים. לרוב מגיעים מטפסים מקצועיים, אך גם החובבנים יוכלו ללמוד את אמנות הטיפוס באזור. מבחינת התארגנות במקום לינה, כיאה למקום תיירותי יש מספיק מקומות בהם תוכלו להתארח וללון בטווח רחב של מחירים, ממלונות יקרים ועד גסטהאוסים פשוטים למטיילים. חיי הלילה בחוף תוססים וסביר להניח שלא תשתעממו. ברחבי ריילי ביץ' יש מספר פאבים בהם תוכלו לבלות את הלילה ולבלות עד השעות הקטנות.
שבעת המפלים ריילי ביץ' פול מון קראבי תאילנד צ'אנג ראי סוקומוויט לינה בקו פיפי קוקו האט קנצ'נבורי קו לנטה המרכז למטייל תאילנד קארון ביץ' הקשר הישראלי השוק הצף פטאיה קו טאו מה הונג סון לינה בקו טאו פנג נגה סיאם סנטר טיסות לקו סמוי צ'אנג מאי בנגקוק קאטה ביץ' חוף הדרין פוקט קו סמוי קופנגן קו פיפי פאי
קישורים ארמון המלך קוואסן קו צ'אנג טיסות לתאילנד לינה בקו סמוי לינה בקופנגן איותיה חוף למאי פטפונג הגשר על נהר הקוואי משולש הזהב מסיבת חצי ירח שבט ארוכות הצוואר טוקיו סנטר קורס צלילה בקו טאו MBK לינה בפוקט לינה בבנגקוק צ'יינה טאון טיול ג'יפים בצפון תאילנד מאיה ביי לינה בצ'אנג מאי פטונג ביץ' חוף צ'אוונג